Foto: Team Coop
Vi nærmer oss veldig etappeseier i årets Bretagne. Krister Hagen spurtet inn til en solid femte dag på dagens tøffe etappe i Bretagne godt hjulpet av lagkompisene. Vi var veldig nære med Aalrust som støtet med en kilometer igjen.
Dagens etappe bestod av en tøff 1.kat stigning med 1/3 igjen av etappen. Vi hadde med Håkon Lunder Aalrust med i dagens brudd, med sterk kjøring ikledde han seg klatretrøyen på podiet etter målgang. Han spurtet først over begge bakkespurtene. Ved en kilometer igjen støtet han i fra bruddkameratene. Det var veldig nærme, men med 500m igjen var det slutt. Da ble han slukt av hovedfeltet. Der Krister Hagen var med å kjempe om seieren. Det endte med en femteplass.
- Det ble en lang dag i brudd, og det var veldig kjekt. Det var kjekt å vise seg frem. Jeg følte meg sterk og tok begge bakkespurtene. Ved en kilometer igjen bestemte jeg meg for å gå all in. Jeg støtet og fikk luke, men dessverre holdt det ikke helt inn. Jeg ble hentet med 500m igjen. Det ble en tur opp på podiet for å mota klatretrøyen og kombinasjonstrøyen. En god dag! Oppsumerer Aalrust.
Trondsen veltet med 500m igjen. Etter rapportene går det fint og han blir å se i hovedfeltet i morgen også.