• header2017_16.jpg
  • header2017_15.jpg
  • header2017_2.jpg
  • header2017_9.jpg
  • header2017_6.jpg
  • header2017_5.jpg
  • header2017_14.jpg
  • header2017_4.jpg
  • header2017_7.jpg
  • header2017_13.jpg
  • header2017_12.jpg
  • header2017_11.jpg
  • header2017_10.jpg
  • header2017_8.jpg
  • header2017_1.jpg
  • header2017_3.jpg

Bodø 192 km. Sterk etappe av laget og vi viste bra igjen ! sier Morten Hegreberg.

En etappe som ble preget av brudd og bruddforsøk som ikke fikk gå. Men etter ca 100 km var en gruppe med Galta av gårde, og rett etter dagens høyeste punkt glir Eidsheim sammen med 7 andre vekk. Sterkt kjørt av Eidsheim på denne tiden da feltet gikk meget fort. Dette bruddet holdt til siste bakkespurt der bruddet ble splittet og Eidshein gikk tilbake til feltet. Under rittet kjørte vi bra og var bra med i alle bruddforsøk. Vi satt bra med i bakkene og vi ser vi er i god form. Inn mot mål var vi ikke like flinke og sterke nok i posisjonskampen og dermed har vi ikke topp resultatet. Men vi er motiverte og ser optimistisk på de neste etappene.

Filip Eidsheim inn på 21 plass.

Team Øster Hus – Ridley nr 7 i lagkonkurransen

1 Kenny Robert van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:23:45  
2 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
3 Rudiger Selig (Ger) Katusha    
4 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team    
5 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team    
6 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano    
7 Jo Kogstad Ringheim (Nor) Team People4You-Unaas Cycling    
8 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Plussbank    
9 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura    
10 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
11 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar    
12 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
13 Tony Hurel (Fra) Team Europcar    
14 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
15 Baptiste Planckaert (Bel) Crelan-Euphony    
16 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
17 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team    
18 Davy Commeyne (Bel) Accent Jobs-Wanty    
19 Fabien Bacquet (Fra) BigMat-Auber 93    
20 Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida    
21 Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
22 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Wanty    
23 Jon Einar Bergsland (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
24 Dion Smith (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
25 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
26 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
27 August Jensen (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
28 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
29 Mathieu Drujon (Fra) BigMat-Auber 93    
30 Florent Barle (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
31 Clinton Robert Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
32 Hakon Frengstad Berger (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
33 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Joker-Merida    
34 Tord Andre Sundhagen (Nor) Froy-Bianchi    
35 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
36 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
37 Timofey Kritskiy (Rus) Katusha    
38 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano    
39 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano    
40 Maxime Vantomme (Bel) Crelan-Euphony    
41 Magnus Børresen (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
42 Haavard Blikra (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
43 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura    
44 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura    
45 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
46 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar    
47 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team    
48 Marco Haller (Aut) Katusha    
49 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
50 Markus Eichler (Ger) Team NetApp-Endura    
51 Andreas Erland (Nor) Team Plussbank    
52 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team    
53 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team    
54 Phan Åge Haugård (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
55 Thomas Larsen (Nor) Team Plussbank    
56 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano    
57 Michael Olsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
58 Oddbjorn Klomsten Andersen (Nor) Froy-Bianchi    
59 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
60 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits    
61 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha    
62 Elias Angell Spikseth (Nor) Froy-Bianchi    
63 Sébastien Delfosse (Bel) Crelan-Euphony    
64 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
65 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
66 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar    
67 Maxim Belkov (Rus) Katusha    
68 Sondre H Enger (Nor) Team Plussbank    
69 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura    
70 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar    
71 Kristian Dyrnes (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
72 Gilles Devillers (Bel) Crelan-Euphony    
73 Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs-Wanty    
74 Reinier Honig (Ned) Crelan-Euphony    
75 Oystein Stake Laengen (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
76 Klaas Sys (Bel) Crelan-Euphony    
77 Thomas Degand (Bel) Accent Jobs-Wanty    
78 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team    
79 Sondre Moen Hurum (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
80 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar    
81 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team    
82 Fredrik S Galta (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
83 Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank    
84 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Plussbank    
85 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team    
86 Stian Remme (Nor) Joker-Merida    
87 Jérôme Gilbert (Bel) Accent Jobs-Wanty    
88 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
89 Flavien Dassonville (Fra) BigMat-Auber 93    
90 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker-Merida    
91 Nicolas Vogondy (Fra) Accent Jobs-Wanty    
92 Oyvind Lukkedal (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
93 Romain Bacon (Fra) BigMat-Auber 93    
94 Marius Hafsas (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
95 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano    
96 Halvord Tandrevold (Nor) Froy-Bianchi    
97 Sindre Eid Hermansen (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
98 Andreas Landa (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
99 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team    
100 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team    
101 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano    
102 Philip Lindau (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
103 Zachary Bell (Can) Champion System Pro Cycling Team 0:00:26  
104 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 0:00:40  
105 Max Emil Boholm Korner (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
106 Trond Hakon Trondsen (Nor) Froy-Bianchi 0:17:39  
107 Christer Jensen (Nor) Joker-Merida    
108 Robert Pölder (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
109 Christian Bertilsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
110 Edwin Wilson (Swe) Joker-Merida    
111 Yannis Yssaad (Fra) BigMat-Auber 93    
112 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
113 Benoit Drujon (Fra) BigMat-Auber 93    
114 Mart Ojavee (Est) Champion System Pro Cycling Team    
115 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
116 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura    
Points
1 Kenny Robert van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 15 pts
2 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 12  
3 Rudiger Selig (Ger) Katusha 9  
4 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 7  
5 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 6  
6 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano 5  
7 Jo Kogstad Ringheim (Nor) Team People4You-Unaas Cycling 4  
8 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Plussbank 3  
9 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura 2  
10 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1  
Sprint 1 - Fauske, 57km
1 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 3 pts
2 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team 2  
Sprint 2 - Rognan, 85.5km
1 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 3 pts
2 Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs-Wanty 2  
3 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 1  
Sprint 3 - Loding, 174.5km
1 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 3 pts
2 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 2  
3 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 1  
Mountain 1 - 62km
1 Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank 4 pts
2 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 2  
3 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 1  
Mountain 2 - 68km
1 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team 4 pts
2 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 2  
3 Klaas Sys (Bel) Crelan-Euphony 1  
Mountain 3 - 101.5km
1 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 4 pts
2 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team 2  
3 Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank 1  
Mountain 4 - 126km
1 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 4 pts
2 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2  
3 Marco Haller (Aut) Katusha 1  
Mountain 5 - 145km
1 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 4 pts
2 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 2  
3 Marco Haller (Aut) Katusha 1  
Most combative
1 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team    
Young riders
1 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:23:45  
2 Rudiger Selig (Ger) Katusha    
3 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team    
4 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano    
5 Jo Kogstad Ringheim (Nor) Team People4You-Unaas Cycling    
6 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Plussbank    
7 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura    
8 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
9 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
10 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
11 Baptiste Planckaert (Bel) Crelan-Euphony    
12 Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida    
13 Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
14 Dion Smith (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
15 August Jensen (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
16 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
17 Hakon Frengstad Berger (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
18 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
19 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
20 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano    
21 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano    
22 Magnus Børresen (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
23 Haavard Blikra (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
24 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura    
25 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura    
26 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar    
27 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team    
28 Marco Haller (Aut) Katusha    
29 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
30 Andreas Erland (Nor) Team Plussbank    
31 Phan Åge Haugård (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
32 Thomas Larsen (Nor) Team Plussbank    
33 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano    
34 Oddbjorn Klomsten Andersen (Nor) Froy-Bianchi    
35 Elias Angell Spikseth (Nor) Froy-Bianchi    
36 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
37 Sondre H Enger (Nor) Team Plussbank    
38 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura    
39 Kristian Dyrnes (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
40 Oystein Stake Laengen (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
41 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team    
42 Sondre Moen Hurum (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
43 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar    
44 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team    
45 Fredrik S Galta (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
46 Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank    
47 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Plussbank    
48 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
49 Flavien Dassonville (Fra) BigMat-Auber 93    
50 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker-Merida    
51 Oyvind Lukkedal (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
52 Romain Bacon (Fra) BigMat-Auber 93    
53 Marius Hafsas (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
54 Halvord Tandrevold (Nor) Froy-Bianchi    
55 Sindre Eid Hermansen (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
56 Andreas Landa (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
57 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team    
58 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team    
59 Philip Lindau (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
60 Max Emil Boholm Korner (Nor) Ringeriks-Kraft Look 0:01:26  
61 Trond Hakon Trondsen (Nor) Froy-Bianchi 0:17:39  
62 Christer Jensen (Nor) Joker-Merida    
63 Robert Pölder (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
64 Christian Bertilsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
65 Edwin Wilson (Swe) Joker-Merida    
66 Yannis Yssaad (Fra) BigMat-Auber 93    
67 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
68 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
Teams
1 Vacansoleil-DCM 13:11:15  
2 Topsport Vlaanderen-Baloise    
3 Cofidis, Solutions Credits    
4 Team Europcar    
5 Champion System    
6 Team Argos-Shimano    
7 Team Oster Hus-Ridley    
8 Katusha Team    
9 Team NetApp-Endura    
10 Team People4You-Unaas Cycling    
11 Belkin Pro Cycling    
12 Accent Jobs-Wanty    
13 Team Plussbank    
14 Crelan-Euphony    
15 Oneco Cycling Team    
16 BigMat-Auber 93    
17 Joker Merida    
18 Froy-Bianchi    
19 BMC Racing Team    
20 Ringeriks-Kraft Look    
General classification after stage 1
1 Kenny Robert van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:23:35  
2 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:04  
3 Rudiger Selig (Ger) Katusha 0:00:06  
4 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar    
5 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:00:07  
6 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team    
7 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team 0:00:08  
8 Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs-Wanty    
9 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:10  
10 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano    
11 Jo Kogstad Ringheim (Nor) Team People4You-Unaas Cycling    
12 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Plussbank    
13 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura    
14 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
15 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
16 Tony Hurel (Fra) Team Europcar    
17 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
18 Baptiste Planckaert (Bel) Crelan-Euphony    
19 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
20 Davy Commeyne (Bel) Accent Jobs-Wanty    
21 Fabien Bacquet (Fra) BigMat-Auber 93    
22 Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida    
23 Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
24 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Wanty    
25 Jon Einar Bergsland (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
26 Dion Smith (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
27 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
28 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
29 August Jensen (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
30 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
31 Mathieu Drujon (Fra) BigMat-Auber 93    
32 Florent Barle (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
33 Clinton Robert Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
34 Hakon Frengstad Berger (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
35 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Joker-Merida    
36 Tord Andre Sundhagen (Nor) Froy-Bianchi    
37 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
38 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
39 Timofey Kritskiy (Rus) Katusha    
40 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano    
41 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano    
42 Maxime Vantomme (Bel) Crelan-Euphony    
43 Magnus Børresen (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
44 Haavard Blikra (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
45 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura    
46 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura    
47 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
48 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar    
49 Marco Haller (Aut) Katusha    
50 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
51 Markus Eichler (Ger) Team NetApp-Endura    
52 Andreas Erland (Nor) Team Plussbank    
53 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team    
54 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team    
55 Phan Åge Haugård (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
56 Thomas Larsen (Nor) Team Plussbank    
57 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano    
58 Michael Olsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
59 Oddbjorn Klomsten Andersen (Nor) Froy-Bianchi    
60 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
61 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits    
62 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha    
63 Elias Angell Spikseth (Nor) Froy-Bianchi    
64 Sébastien Delfosse (Bel) Crelan-Euphony    
65 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
66 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
67 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar    
68 Maxim Belkov (Rus) Katusha    
69 Sondre H Enger (Nor) Team Plussbank    
70 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura    
71 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar    
72 Kristian Dyrnes (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
73 Gilles Devillers (Bel) Crelan-Euphony    
74 Reinier Honig (Ned) Crelan-Euphony    
75 Oystein Stake Laengen (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
76 Klaas Sys (Bel) Crelan-Euphony    
77 Thomas Degand (Bel) Accent Jobs-Wanty    
78 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team    
79 Sondre Moen Hurum (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
80 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar    
81 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team    
82 Fredrik S Galta (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
83 Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank    
84 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Plussbank    
85 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team    
86 Stian Remme (Nor) Joker-Merida    
87 Jérôme Gilbert (Bel) Accent Jobs-Wanty    
88 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
89 Flavien Dassonville (Fra) BigMat-Auber 93    
90 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker-Merida    
91 Nicolas Vogondy (Fra) Accent Jobs-Wanty    
92 Oyvind Lukkedal (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
93 Romain Bacon (Fra) BigMat-Auber 93    
94 Marius Hafsas (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
95 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano    
96 Halvord Tandrevold (Nor) Froy-Bianchi    
97 Sindre Eid Hermansen (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
98 Andreas Landa (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
99 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team    
100 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team    
101 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano    
102 Philip Lindau (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
103 Max Emil Boholm Korner (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
104 Zachary Bell (Can) Champion System Pro Cycling Team 0:00:36  
105 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 0:00:48  
106 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:17:48  
107 Trond Hakon Trondsen (Nor) Froy-Bianchi 0:17:49  
108 Christer Jensen (Nor) Joker-Merida    
109 Robert Pölder (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
110 Christian Bertilsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
111 Edwin Wilson (Swe) Joker-Merida    
112 Yannis Yssaad (Fra) BigMat-Auber 93    
113 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
114 Benoit Drujon (Fra) BigMat-Auber 93    
115 Mart Ojavee (Est) Champion System Pro Cycling Team    
116 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura    
Points classification
1 Kenny Robert van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 15 pts
2 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 12  
3 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 10  
4 Rudiger Selig (Ger) Katusha 9  
5 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 6  
6 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano 5  
7 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 4  
8 Jo Kogstad Ringheim (Nor) Team People4You-Unaas Cycling 4  
9 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 3  
10 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Plussbank 3  
11 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team 2  
12 Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs-Wanty 2  
13 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura 2  
14 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 2  
15 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1  
16 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 1  
Mountains classification
1 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 12 pts
2 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team 6  
3 Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank 5  
4 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 4  
5 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 4  
6 Marco Haller (Aut) Katusha 2  
7 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 1  
8 Klaas Sys (Bel) Crelan-Euphony 1  
Young riders classification
1 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:23:39  
2 Rudiger Selig (Ger) Katusha 0:00:02  
3 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:00:03  
4 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:06  
5 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano    
6 Jo Kogstad Ringheim (Nor) Team People4You-Unaas Cycling    
7 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Plussbank    
8 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura    
9 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
10 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
11 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
12 Baptiste Planckaert (Bel) Crelan-Euphony    
13 Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida    
14 Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
15 Dion Smith (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
16 August Jensen (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
17 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
18 Hakon Frengstad Berger (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
19 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
20 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
21 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano    
22 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano    
23 Magnus Børresen (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
24 Haavard Blikra (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
25 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura    
26 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura    
27 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar    
28 Marco Haller (Aut) Katusha    
29 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
30 Andreas Erland (Nor) Team Plussbank    
31 Phan Åge Haugård (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
32 Thomas Larsen (Nor) Team Plussbank    
33 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano    
34 Oddbjorn Klomsten Andersen (Nor) Froy-Bianchi    
35 Elias Angell Spikseth (Nor) Froy-Bianchi    
36 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
37 Sondre H Enger (Nor) Team Plussbank    
38 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura    
39 Kristian Dyrnes (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
40 Oystein Stake Laengen (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
41 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team    
42 Sondre Moen Hurum (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
43 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar    
44 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team    
45 Fredrik S Galta (Nor) Team Oster Hus-Ridley    
46 Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank    
47 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Plussbank    
48 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise    
49 Flavien Dassonville (Fra) BigMat-Auber 93    
50 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker-Merida    
51 Oyvind Lukkedal (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
52 Romain Bacon (Fra) BigMat-Auber 93    
53 Marius Hafsas (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
54 Halvord Tandrevold (Nor) Froy-Bianchi    
55 Sindre Eid Hermansen (Nor) Ringeriks-Kraft Look    
56 Andreas Landa (Nor) Oneco-Trek Cycling Team    
57 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team    
58 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team    
59 Philip Lindau (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
60 Max Emil Boholm Korner (Nor) Ringeriks-Kraft Look 0:01:32  
61 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:17:44  
62 Trond Hakon Trondsen (Nor) Froy-Bianchi 0:17:45  
63 Christer Jensen (Nor) Joker-Merida    
64 Robert Pölder (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
65 Christian Bertilsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling    
66 Edwin Wilson (Swe) Joker-Merida    
67 Yannis Yssaad (Fra) BigMat-Auber 93    
68 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
Teams classification
1 Vacansoleil-DCM 13:11:15  
2 Topsport Vlaanderen-Baloise    
3 Cofidis, Solutions Credits    
4 Team Europcar    
5 Champion System    
6 Team Argos-Shimano    
7 Team Oster Hus-Ridley    
8 Katusha Team    
9 Team NetApp-Endura    
10 Team People4You-Unaas Cycling    
11 Belkin Pro Cycling    
12 Accent Jobs-Wanty    
13 Team Plussbank    
14 Crelan-Euphony    
15 Oneco Cycling Team    
16 BigMat-Auber 93    
17 Joker Merida    
18 Froy-Bianchi    
19 BMC Racing Team    
20 Ringeriks-Kraft Look    
Share